Tip-boosters:
- Både Israel og Irland tabte deres første kamp. Nu skal begge ud og jagte sejren.
- Israel spillede en hård kamp mod Østrig, hvor de begik hele 15 frispark og modtog fire gule og et rødt kort.
- Der er gået politik i kampen. Irland udtaler sig negativt om Israel og flere af spillerne overvejer at boykotte kampen.
Analyse: Israel – Irland
Cirka spilbar ned til 2.00
Israel tabte deres første runde kamp til Østrig. De havde svært ved at skabe chancer og forsøgte i stedet for at ødelægge østrigernes flow ved at trække tempoet ud og begå mange frispark. Det hjalp dog ikke på resultatet, men gav til gengæld Israel fem kort, heriblandt et rødt og hele 15 frispark begået. Irland tabte også deres første runde kamp til Kosovo. De var meget ufarlige offensivt og det var en kamp til glemmebogen for deres vedkommende.
Opdag flere fodboldtips på SpilXperten og få al information om Nations League her.
Læs resten af analysen herunder.
NY BOOKMAKER I DANMARK
Det er ingen hemmelighed, at Irland er kritikere af Israel og kritik tager de med ind i sportens verden. Det er ikke gået Israels næse forbi og man har meget lidt sympati for Irland på de kanter efterhånden. Senest var nogle af Irland spillerne ude og true med at boykotte kampen. Den optakt og negative omtale af hinanden kan få indflydelse på kampens forløb og gøre det til en uskøn affære med mange frispark begået. Særligt fra Israels side, som skal ud og sætte Irland på plads. Flot odds på at Israel får mindst et kort i hver halvleg.


Flere spilforslag
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds








