Tip-boosters:
- Israel har haft en svær landsholdstermin med kun ét point på tre kampe. De skal ud og kæmpe for point nu og helst tre af slagsen.
- Irland med nogle hårde kampe. Seks kort modtaget og hele 41 frispark begået på tre kampe.
- Irland og Israel er ikke just kompagnoner. Det første opgør endte med 28 frispark begået, men kun tre kort. Det er sidste kamp i denne omgang og ingen grund til at holde sig tilbage.
Analyse: Irland – Israel
Cirka spilbar ned til 1.60
Det omvendte opgør endte ikke i den store kort fest, som optakten ellers lagde op til. Man skal passe på med at gå tilbage til en fuser, men når linjen kun er O/U 3.5 kort, er det et forsøg værd. Det er ingen hemmelighed, at Irland er kritikere af Israel og den kritik har fået et nøk op i forbindelse med Nations League. Det er ikke gået Israels næse forbi og man har meget lidt sympati for Irland på de kanter efterhånden. Senest valgte de irske spillere at spille med sørgebind, bukke hovedet under Israels nationalsang og ikke give hånd til de israelske spillere. Selvom den kamp ikke endte så hårdt, er det nu sidste kamp i denne termin, og det kan betyde at spillerne går lidt mere til hinanden end tidligere.
Læs resten af analysen herunder.
NY BOOKMAKER I DANMARK
Israel og Irland har tilsammen modtaget 12 kort på deres Nations League kampe indtil videre. Israel skal ud og jagte point for ikke at blive hægtet af, men det bliver svært mod et stærkt irsk hold. At kampen igen spilles på neutral grund kan lægge en dæmper på stemningen, men spillet er et forsøg værd når linjen er et helt kort lavere end det omvendte opgør, hvor der trods alt kom 28 frispark og tre kort.


Flere spilforslag
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds








