Tip-boosters:
- Lee/Lee startede året flot, men virkede tomme for energi i sidste uge til All England og tabte klart med 14 og 11.
- Grimley/Grimley var ikke kvalificeret i sidste uge og har kunne forberede sig til denne kamp som er meget vigtigt for dem. Det er en vigtig kamp da de lige nu er uden for top 32.
- I de sidste 4 kampe for Grimley og Grimley var denne sætlinje gået hjem. Dette er mod solide par som bl.a. Popov/Popov og Low/Ng og Zhu/Sun.
Analyse
Lee/Lee er en double for hvem energi og motivation er meget vigtigt. Motivation ser de ud til at have til alle kampe, men efter en periode med turneringer i Europa på 3 uger (denne uge er uge 4) tror jeg at de trænger til at lade deres batterier op.
Deres All-England indsats var i hvert ikke god. Godt nok taber de til de senere finalister, men de ydede ingen modstand. I Orleans leverer de en udmærket indsats, men taber i første runde.
Der hvor jeg finder den største sammenligning med Grimleys niveau er til German Open hvor de ryger ud i to sæt til Popov og Popov med 17 og 9.
NY BOOKMAKER I DANMARK
Grimley og Grimley er uden for top 32 og har derfor ikke spillet All England. Derfor er en turnering på lidt lavere niveau og i Europa en stor mulighed for dem. De skal være top motiverede her og bedre udhvilet, især mentalt.
Det kombineret med at de i de sidste 4 kampe har set meget kompetitative ud mod par der kan sammenlignes med Lee og Lee gør at jeg ser et fornuftigt spil her.
Jeg giver Grimley og Grimley 40% for at tage mindst et sæt.
Jeg er bestemt også fristet af den rene sejr til odds 7,5.
Flere spilforslag
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds