Crusaders vs Bruno’s Magpies – 14. juli 2022 21:00

Fodbold icon
Europa Conference League 1
Crusaders vs Bruno’s Magpies
Crusaders -1.50 (AH)
Tippet til 2.38
Units 1/10
Vundet +1,38
Udgivet 14. juli 2022 10:32

Reklamelink

Tre ting der taler for spillet

  1. Crusaders skal frem og jagte og har fordel af hjemmebanen
  2. Crusaders var bedst i det første opgør
  3. Nordirsk fodbold er på et andet niveau end gibraltarsk klubfodbold

Nordirske Crusaders har kniven for struben inden returopgøret mod Magpies fra Gibraltar. Trods en stor favoritrollen inden de to opgør, så var det Magpies der kom bedst ud af det første opgør med en 2-1 sejr.

Crusaders blev nummer fire i den nordirske Premiership i sidste sæson, men er med i europæisk fodbold efter deres sejr i pokalturneringen, som de vandt efter forlænget spilletid. De nordirske turnering er ikke startet endnu, hvorfor fuld fokus må være på at gå videre i kvalifikationen, hvor det allerede ligger klart, at man løber ind i Basel, som må siges at være en stor mundfuld.

Ligesom med Crusaders, så blev Magpies også nummer fire i sidste sæson. Dog i den gibraltarske National League. Magpies tabte pokalfinalen, men da Lincoln allerede var sikret europæisk fodobld gennem deres førsteplads i ligaen, så røg pladsen videre til Magpies.

Trods 1-0 føringen til Magpies fra det første opgør. så bør Crusaders være dygtige nok til at få vendt tingene. De har fordel af hjemmebanen, og var også bedst i det første opgør, hvis man kigger på xG. Selvom nordirsk fodbold måske ikke lige er det højeste niveau, så er det stadig professionelt modsat spillerne fra Magpies. Det bør komme til udtryk over to kampe.  

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Crusaders – Bruno's Magpies Odds


Crusaders – Bruno's Magpies Head 2 Head

International
  • Albanien
  • Algeriet
  • Andorra
  • Angola
  • Antigua og Barbuda
  • Argentina
  • Armenien
  • Aserbajdsjan
  • Australien
  • Bahrain
  • Barbados
  • Belgien
  • Benin
  • Bermuda
  • Bolivia
  • Bosnien-Hercegovina
  • Botswana
  • Brasilien
  • Bulgarien
  • Burkina Faso
  • Burundi
  • Cameroun
  • Canada
  • Chile
  • Colombia
  • Congo
  • Costa Rica
  • Cuba
  • Cypern
  • DR Congo
  • Danmark
  • Ecuador
  • Egypten
  • El Salvador
  • Elfenbenskysten
  • England
  • Estland
  • Eswatini
  • Fiji
  • Filippinerne
  • Finland
  • Forenede Arabiske Emirater
  • Frankrig
  • Fransk Polynesien
  • Færøerne
  • Gabon
  • Gambia
  • Georgien
  • Ghana
  • Gibraltar
  • Grenada
  • Grækenland
  • Guadeloupe
  • Guatemala
  • Guinea
  • Haiti
  • Holland
  • Honduras
  • Hongkong
  • Hviderusland
  • Indien
  • Indonesien
  • International
  • Irak
  • Iran
  • Irland
  • Island
  • Israel
  • Italien
  • Jamaica
  • Japan
  • Jordan
  • Kap Verde
  • Kasakhstan
  • Kenya
  • Kina
  • Kosovo
  • Krim
  • Kroatien
  • Kuwait
  • Lesotho
  • Letland
  • Libanon
  • Liberia
  • Libyen
  • Liechtenstein
  • Litauen
  • Luxembourg
  • Madagaskar
  • Malawi
  • Malaysia
  • Mali
  • Malta
  • Marokko
  • Martinique
  • Mauritius
  • Mexico
  • Moldova
  • Montenegro
  • Mozambique
  • Myanmar
  • Namibia
  • New Zealand
  • Nicaragua
  • Nigeria
  • Nordirland
  • Nordmakedonien
  • Norge
  • Oman
  • Pakistan
  • Palæstina
  • Panama
  • Paraguay
  • Peru
  • Polen
  • Portugal
  • Puerto Rico
  • Qatar
  • Rumænien
  • Rusland
  • Rwanda
  • Saint Vincent og Grenadinerne
  • Salomonøerne
  • San Marino
  • Saudi Arabien
  • Schweiz
  • Senegal
  • Serbien
  • Sierra Leone
  • Singapore
  • Skotland
  • Slovakiet
  • Slovenien
  • Spanien
  • St. Kitts og Nevis
  • Sudan
  • Sverige
  • Sydafrika
  • Sydkorea
  • Syrien
  • Tadjikistan
  • Taiwan
  • Tanzania
  • Tchad
  • Thailand
  • Tjekkiet
  • Togo
  • Trinidad og Tobago
  • Tunesien
  • Turkmenistan
  • Tyrkiet
  • Tyskland
  • USA
  • Uganda
  • Ukraine
  • Ungarn
  • Uruguay
  • Usbekistan
  • Vanuatu
  • Venezuela
  • Vietnam
  • Wales
  • Yemen
  • Zambia
  • Zimbabwe
  • Østrig
Europa Conference League
  • FIFA VM (Kvinder)
  • EM
  • Champions League
  • UEFA Supercup
  • FIFA VM
  • Europa League
  • Africa Cup of Nations
  • Asian Cup
  • Copa America
  • CONCACAF Gold Cup
  • Confederations Cup
  • Copa Libertadores
  • Sommer OL
  • Sommer OL (Kvinder)
  • AFC Champions League
  • CAF Champions League
  • CONCACAF Champions League
  • World Football Challenge
  • Copa Sudamericana
  • Øst Asien mesterskaber kval.runde 1
  • EM U-21
  • Venskabskampe
  • VM for klubhold
  • Royal Cup
  • Klub Venskabskampe
  • Peace Cup
  • Uhren Cup
  • Carlsberg Cup
  • EM (Kvinder)
  • EM U-19
  • EM U-17
  • Venskabskampe U-21
  • Gulf Cup
  • Recopa Sudamericana
  • Toulon Tournament
  • Vodafone Cup
  • VM U-20
  • VM U-17
  • VM kval. UEFA
  • VM kval. CONMEBOL
  • VM kval. Inter-Conf
  • Venskabskampe (Kvinder)
  • Kappa Cup
  • VM kval. AFC
  • VM kval. CAF
  • VM kval. CONCACAF
  • VM kval. OFC
  • OFC Champions League
  • CFU Club Champions Cup
  • AFF Mesterskab
  • Kagame Inter-Club Cup
  • CECAFA Senior Challenge Cup
  • Setanta Sports Cup
  • NextGen Series
  • Champions League (Kvinder)
  • EM U-19 (Kvinder)
  • EM U-17 (Kvinder)
  • Copa Centroamericana
  • West Asian Championship
  • Champions Cup
  • African Nations Championship
  • ConIFA World Football Cup
  • CAF Confederations Cup
  • AFC Cup
  • AFC Presidents Cup
  • CAF Super Cup
  • Suruga Bank Championship 1
  • The Atlantic Cup
  • Premier League Asia Trophy
  • CONCACAF Cup 1
  • AFC U23
  • Africa Cup of Nations U20
  • CONCACAF Championship U20
  • Algarve Cup (Kvinder)
  • Audi Cup
  • CONCACAF League
  • Southeast Asian Games 1
  • UEFA Youth League
  • East Asian Championship (Kvinder)
  • UEFA Nations League A
  • UEFA Nations League B
  • UEFA Nations League C
  • UEFA Nations League D
  • CONCACAF Nations League
  • OFC U19 Championship
  • Asian Games
  • AFC U19 Championship
  • COSAFA Cup
  • LaLiga World Tournament
  • UI Cup
  • Campeones Cup
  • SAFF Championship
  • South American Youth Football Championship
  • SheBelieves Cup (Kvinder)
  • Leagues Cup
  • Klub Venskabskampe (Kvinder)
  • Europa Conference League
  • FIFA Arab Cup
  • Finalissima
  • Women's Asian Cup (Kvinder)
2022/2023
  • 2022/2023
  • 2021/2022
Europa Conference League Kvalifikation
  • Europa Conference League Kvalifikation
  • Europa Conference League Grp. A
  • Europa Conference League Grp. B
  • Europa Conference League Grp. E
  • Europa Conference League Grp. C
  • Europa Conference League Grp. G
  • Europa Conference League Grp. F
  • Europa Conference League Grp. H
  • Europa Conference League Grp. D
  • Europa Conference League Slutspil
 
CrusadersCRU
  • AIKAIK
  • APOEL NicosiaNIC
  • AZ AlkmaarALK
  • Alashkert FCALA
  • Alashkert FC/Hamrun SpartansAHS
  • AntwerpenANT
  • AraratARA
  • Ararat ArmeniaAMY
  • Aris LimassolARL
  • Aris Thessaloniki FCARI
  • Atletic EscaldesATE
  • B36 TorshavnB36
  • BATE BorisovBOR
  • BSC Young BoysYB
  • Bala TownBAT
  • Bala Town/Sligo RoversBTS
  • BallkaniBAL
  • Borac Banja LukaBOB
  • Borac Banja Luka/B36 TorshavnBBL
  • Botev PlovdivBOT
  • BreidablikBRE
  • Breidablik/UE Santa ColomaBRE
  • Bruno's MagpiesBMA
  • Bruno's Magpies/CrusadersBMC
  • Brøndby IFBIF
  • Buducnost PodgoricaBUD
  • Buducnost Podgorica/LlapiBUD
  • CFR ClujCFR
  • CS Fola EschFOL
  • CS PetrocubCSP
  • CSKA-SofiaCSO
  • CliftonvilleCLI
  • CrusadersCRU
  • CukarickiCUK
  • DAC 1904 Dunajska StredaDST
  • DAC 1904 Dunajska Streda/CliftonvilleDAC
  • Decic TuziDET
  • Derry CityDER
  • Derry City/Riga FCDER
  • Dila GoriDIG
  • Dinamo BatumiDBA
  • Dinamo MinskMIN
  • Dinamo Minsk/Decic TuziDIN
  • Dinamo TbilisiDTB
  • Dinamo Tbilisi/Paide LinnameeskondDTP
  • DjurgårdenDJU
  • DritaDRI
  • ElfsborgELF
  • Europa FCCE
  • FC Academy PandevACA
  • FC AstanaFCA
  • FC Basel 1893BAS
  • FC Differdange 03DEI
  • FC Inter TurkuFCI
  • FC Inter Turku/DritaFCI
  • FC Kyzylzhar PetropavlovskKYP
  • FC Milsami OrheiMIO
  • FC Sfintul GheorgheFCS
  • FC Sfintul Gheorghe/MuraSGM
  • FC VaduzVAD
  • FCI LevadiaFCI
  • FK IskraFKI
  • FK Kauno ZalgirisSPY
  • FK LiepajaLIE
  • FK Liepaja/GjilaniFKL
  • FK NeftchiNEF
  • FK PanevezysPAN
  • FK Panevezys/FC Milsami OrheiPMO
  • FK QabalaFKQ
  • FK Tuzla CitySLO
  • FK Velez MostarVEM
  • Fehervar FCFFC
  • Flora TallinnFTA
  • Flora Tallinn/SJKFTS
  • FlorianaFLO
  • Floriana/CS PetrocubFLO
  • GjilaniGJI
  • GomelGOM
  • Gzira UnitedGZI
  • Gzira United/Atletic EscaldesGUA
  • HB TorshavnHBT
  • HB Torshavn/NewtownHTN
  • Hamrun SpartansHAS
  • Hapoel Beer ShevaHAB
  • HiberniansHIB
  • Inter Club d'EscaldesESC
  • Inter Club d'Escaldes/Vikingur ReykjavikIVK
  • Istanbul BasaksehirISB
  • KF ShkendijaS79
  • KF Shkendija/AraratSHA
  • KF TiranaTIR
  • KI KlaksvikKLA
  • KR ReykjavikREY
  • Kairat AlmatyKAL
  • KisvardaKIS
  • KonyasporKON
  • KoperKOP
  • KuPSKUP
  • KuPS/Dila GoriKDG
  • La Fiorita MontegiardinoLAF
  • LaciLAC
  • Laci/FK IskraLAC
  • LarneLAR
  • Larne/St Joseph'sLAR
  • Lech PoznanPOZ
  • Lechia GdanskLGD
  • Lechia Gdansk/FC Academy PandevLEC
  • Levski SofiaLES
  • LillestrømLIL
  • Lincoln Red Imps FCLRI
  • LlapiLLA
  • Maccabi NetanyaMAN
  • Maccabi Tel AvivMAT
  • Makedonija GjPMGP
  • Malmoe FF/Preliminary Round WinnerMPR
  • MoldeMOL
  • MotherwellMOT
  • MuraMUR
  • NewtownNEW
  • Olimpija LjubljanaOLJ
  • Olimpija Ljubljana/FC Differdange 03OLD
  • OsijekOSI
  • PAOK Thessaloniki FCPAO
  • Paide LinnameeskondPAI
  • PartizaniPAR
  • Pogon SzczecinPOG
  • Pogon Szczecin/KR ReykjavikPOG
  • Preliminary Round Runners-UpPRR
  • Puskas FC AcademyPUA
  • Racing FC Union LuxembourgALU
  • Radnicki NisRAD
  • Rakow CzestochowaRAK
  • Rapid WienRAP
  • Riga FCRIG
  • RijekaRIJ
  • RuzomberokRUZ
  • Ruzomberok/FK Kauno ZalgirisRUZ
  • SJKSJK
  • SP Tre PenneSPT
  • SaburtaloSAB
  • Saburtalo/PartizaniSAB
  • Sepsi OSKSEP
  • Sl. PragSLP
  • Sligo RoversSRO
  • Sparta PragSPP
  • Spartak TrnavaTRN
  • St Joseph'sSTJ
  • St. Patrick's AthleticSTP
  • Steaua BukarestFCS
  • SuduvaSUD
  • SutjeskaSUT
  • TNSTNS
  • Tobol KostanayTKO
  • Tre FioriTRF
  • Tre Fiori/CS Fola EschTRE
  • Tre Penne Galazzano/FK Tuzla CityTPT
  • UE Santa ColomaUES
  • Universitatea CraiovaUCR
  • Valmiera FCVAF
  • ViborgVFF
  • VikingVIK
  • VikingurVIK
  • Vikingur ReykjavikVIK
  • Vikingur/Europa FCVIE
  • Vitoria de GuimaraesGUI
  • VllazniaVLL
  • VorsklaVOR
  • ZiraZIR
  • Zrinjski MostarZRI
-
 
Bruno's MagpiesBMA
  • AIKAIK
  • APOEL NicosiaNIC
  • AZ AlkmaarALK
  • Alashkert FCALA
  • Alashkert FC/Hamrun SpartansAHS
  • AntwerpenANT
  • AraratARA
  • Ararat ArmeniaAMY
  • Aris LimassolARL
  • Aris Thessaloniki FCARI
  • Atletic EscaldesATE
  • B36 TorshavnB36
  • BATE BorisovBOR
  • BSC Young BoysYB
  • Bala TownBAT
  • Bala Town/Sligo RoversBTS
  • BallkaniBAL
  • Borac Banja LukaBOB
  • Borac Banja Luka/B36 TorshavnBBL
  • Botev PlovdivBOT
  • BreidablikBRE
  • Breidablik/UE Santa ColomaBRE
  • Bruno's MagpiesBMA
  • Bruno's Magpies/CrusadersBMC
  • Brøndby IFBIF
  • Buducnost PodgoricaBUD
  • Buducnost Podgorica/LlapiBUD
  • CFR ClujCFR
  • CS Fola EschFOL
  • CS PetrocubCSP
  • CSKA-SofiaCSO
  • CliftonvilleCLI
  • CrusadersCRU
  • CukarickiCUK
  • DAC 1904 Dunajska StredaDST
  • DAC 1904 Dunajska Streda/CliftonvilleDAC
  • Decic TuziDET
  • Derry CityDER
  • Derry City/Riga FCDER
  • Dila GoriDIG
  • Dinamo BatumiDBA
  • Dinamo MinskMIN
  • Dinamo Minsk/Decic TuziDIN
  • Dinamo TbilisiDTB
  • Dinamo Tbilisi/Paide LinnameeskondDTP
  • DjurgårdenDJU
  • DritaDRI
  • ElfsborgELF
  • Europa FCCE
  • FC Academy PandevACA
  • FC AstanaFCA
  • FC Basel 1893BAS
  • FC Differdange 03DEI
  • FC Inter TurkuFCI
  • FC Inter Turku/DritaFCI
  • FC Kyzylzhar PetropavlovskKYP
  • FC Milsami OrheiMIO
  • FC Sfintul GheorgheFCS
  • FC Sfintul Gheorghe/MuraSGM
  • FC VaduzVAD
  • FCI LevadiaFCI
  • FK IskraFKI
  • FK Kauno ZalgirisSPY
  • FK LiepajaLIE
  • FK Liepaja/GjilaniFKL
  • FK NeftchiNEF
  • FK PanevezysPAN
  • FK Panevezys/FC Milsami OrheiPMO
  • FK QabalaFKQ
  • FK Tuzla CitySLO
  • FK Velez MostarVEM
  • Fehervar FCFFC
  • Flora TallinnFTA
  • Flora Tallinn/SJKFTS
  • FlorianaFLO
  • Floriana/CS PetrocubFLO
  • GjilaniGJI
  • GomelGOM
  • Gzira UnitedGZI
  • Gzira United/Atletic EscaldesGUA
  • HB TorshavnHBT
  • HB Torshavn/NewtownHTN
  • Hamrun SpartansHAS
  • Hapoel Beer ShevaHAB
  • HiberniansHIB
  • Inter Club d'EscaldesESC
  • Inter Club d'Escaldes/Vikingur ReykjavikIVK
  • Istanbul BasaksehirISB
  • KF ShkendijaS79
  • KF Shkendija/AraratSHA
  • KF TiranaTIR
  • KI KlaksvikKLA
  • KR ReykjavikREY
  • Kairat AlmatyKAL
  • KisvardaKIS
  • KonyasporKON
  • KoperKOP
  • KuPSKUP
  • KuPS/Dila GoriKDG
  • La Fiorita MontegiardinoLAF
  • LaciLAC
  • Laci/FK IskraLAC
  • LarneLAR
  • Larne/St Joseph'sLAR
  • Lech PoznanPOZ
  • Lechia GdanskLGD
  • Lechia Gdansk/FC Academy PandevLEC
  • Levski SofiaLES
  • LillestrømLIL
  • Lincoln Red Imps FCLRI
  • LlapiLLA
  • Maccabi NetanyaMAN
  • Maccabi Tel AvivMAT
  • Makedonija GjPMGP
  • Malmoe FF/Preliminary Round WinnerMPR
  • MoldeMOL
  • MotherwellMOT
  • MuraMUR
  • NewtownNEW
  • Olimpija LjubljanaOLJ
  • Olimpija Ljubljana/FC Differdange 03OLD
  • OsijekOSI
  • PAOK Thessaloniki FCPAO
  • Paide LinnameeskondPAI
  • PartizaniPAR
  • Pogon SzczecinPOG
  • Pogon Szczecin/KR ReykjavikPOG
  • Preliminary Round Runners-UpPRR
  • Puskas FC AcademyPUA
  • Racing FC Union LuxembourgALU
  • Radnicki NisRAD
  • Rakow CzestochowaRAK
  • Rapid WienRAP
  • Riga FCRIG
  • RijekaRIJ
  • RuzomberokRUZ
  • Ruzomberok/FK Kauno ZalgirisRUZ
  • SJKSJK
  • SP Tre PenneSPT
  • SaburtaloSAB
  • Saburtalo/PartizaniSAB
  • Sepsi OSKSEP
  • Sl. PragSLP
  • Sligo RoversSRO
  • Sparta PragSPP
  • Spartak TrnavaTRN
  • St Joseph'sSTJ
  • St. Patrick's AthleticSTP
  • Steaua BukarestFCS
  • SuduvaSUD
  • SutjeskaSUT
  • TNSTNS
  • Tobol KostanayTKO
  • Tre FioriTRF
  • Tre Fiori/CS Fola EschTRE
  • Tre Penne Galazzano/FK Tuzla CityTPT
  • UE Santa ColomaUES
  • Universitatea CraiovaUCR
  • Valmiera FCVAF
  • ViborgVFF
  • VikingVIK
  • VikingurVIK
  • Vikingur ReykjavikVIK
  • Vikingur/Europa FCVIE
  • Vitoria de GuimaraesGUI
  • VllazniaVLL
  • VorsklaVOR
  • ZiraZIR
  • Zrinjski MostarZRI
Seneste indbyrdes opgør
Dato
Hjemme
Resultater
Ude
Turnering
Seneste kampe Crusaders
Seneste kampe Bruno's Magpies
Analyse Hold
Analyse Spillere

Flere Tips

19. august 2022
Units 5/10
Tippet til 2.02
19:00
Units 1/10
Tippet til 1.65
21:00
BettingGuru
Units 2/10
Tippet til 3.00
Vis flere

Skriv et svar