

Bets i Dagens BetBuilder
- Bologna eller uafgjort
- Bologna mere end 1.5 mål
Analyse
Overgangen fra Thiago Motta til Vincenzo Italiano, og afskeden med blandt andre Zirkzee og Calafiori, krævede lidt tilvænning for Bologna, som kom mildest talt haltende i gang med sæsonen.
Det går dog stødt frem for italienerne, som især fra slutningen af oktober og frem, har vist forrygende form.
Bologna har blot tabt to af de seneste 18 ligakampe, og har faktisk skrabet flere point sammen nu end på samme tid i succes-sæsonen fra i fjor.
I den seneste måneds tid har Italianos mandskab taget point fra Juventus, Roma, Fiorentina og Inter, og offensivt er det virkelig begyndt at spille med minimum to scoringer i syv af de seneste otte kampe.
NY BOOKMAKER I DANMARK
I Champions League går det til gengæld helt forfærdeligt med kun to point i seks kampe og én sølle scoring undervejs.
Det er dermed kun en sejr, som tæller tirsdag mod efterhånden kriseramte Dortmund.
Tyskerne har haft en svingende sæson, hvor det sjældent bliver til to sejre i streg, og på det seneste er det gået helt og aldeles i stå.
Dortmund står blot noteret for én sejr i de seneste otte kampe i alle turneringer, og har tabt tre i streg.
Nuri Sahins mandskab har ikke et eneste clean sheet i de otte kampe, og har i de seneste tre indkasseret tre, fire og to scoringer.
Flere spilforslag
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds




5Martin Erlic |
14Samuel Iling |
18Tommaso Pobega |
23Nicola Bagnolini |
24Thijs Dallinga |
34Federico Ravaglia |
80Giovanni Fabbian |
82Kacper Urbanski |
2Emil Holm |
15Nicolo Casale |
22Charalampos Lykogiannis |
6Nikola Moro |
7Giovanni Reyna |
14Maximilian Beier |
16Julien Duranville |
20Marcel Sabitzer |
23Emre Can |
33Alexander Meyer |
35Marcel Lotka |
37Cole Campbell |
38Kjell Wätjen |
39Filippo Mane |
42Almugera Kabar |
46Ayman Azhil |

Riccardo Orsolini Muskelskade Vides ikke |
Lewis Ferguson Baglårsskade Slut februar 2025 |
Jens Odgaard Lårskade Slut februar 2025 |
Tommaso Pobega Suspenderet (efter andet gule kort) Efter 1 kamp |

Niklas Süle Ankelskade Omkring en uge |
Felix Nmecha Knæskade Midt marts 2025 |
Nico Schlotterbeck Red card Efter 2 kampe |