Andrey Rublev vs Hubert Hurkacz – 7. feb. 21:00

Tennis ATP
Andrey Rublev
Hubert Hurkacz
7. feb.
21:00
Mads Hansen-avatar Mads Hansen

Kampstart

Kampstart

7. feb.
21:00
Hubert Hurkacz +1,5 Partier
Vundet +1,64

Units

2/10
Hubert Hurkacz +1,5 Partier %Tippedodds%*

Tip-boosters:

  • Hurkacz er rangeret som den sjette bedste på kloden, når det kommer til at holde serv. Han bær kunne forsvare sig flot mod Rublev’s returspil.
  • Hurkacz fører deres indbyrdes H2H med 3-2.
  • Rublev har haft en meget blandet start på 2025-sæsonen, så jeg er ikke overbevist om, at russeren er helt der hvor han skal være med formen.

| Sidst opdateret:


Analyse

Hvis Hurkacz rammer dagen, så er han en mundfuld for næsten alle spillere i verden. Med hans kæmpe serv og solide grundspil fra baseline, så har den lange polak en del våben i hans arsenal. Han har ikke fået nogen fantastisk start på sæsonen, da han allerede røg ud i anden runde af Australian Open. Han har dog fået oprejsning her i Rotterdam, hvor han har elimineret Cobolli og Lehecka. Hurkacz har holdt 100 % af sine servepartier, hvilket heller ikke er et tilfælde, da han er rangeret som nummer seks i verden, når det kommer til at vinde egne servepartier. Hvis han kan fortsætte sit spil i denne kamp, så har han virkelig gode muligheder for avancement til semifinalen.

NY BOOKMAKER I DANMARK

100% op til 1.000 kroner
Ny bookmaker | Promokode: BETMAX
Min. 18 år | Kun nye spillere | Min. indbetaling: 50 kr. | Max. bonus: 1000 kr. | Promokode: BETMAX | Omsætningskrav: 5 x indbetaling + bonusbeløb inden 60 dage | Eksempel: Hvis du indbetaler 1.000 kr. modtager du en bonus på 1.000 kr. Så skal du omsætte for (1.000 kr. + 1.000 kr.) x 5 = 10.000 kr. før eventuelle gevinster kan udbetales | Min. odds 1,80 | Se fulde vilkår her | Selvudelukkelse via Rofus.nu | Få rådgivning via Stopspillet.dk (70222825) Alle regler og vilkår

Rublev har selv fået et par fine sejre her i Rotterdam, men han har også haft meget hakkende præstationer siden afslutningen af US Open i sidste sæson. Han røg ud i første runde af Australian Open og tabte højest overraskende til Kovacevic i sidste uge, da han røg ud i semifinalen af ATP-250 turneringen i Montpellier. I hans sejre her i Rotterdam har han også set lidt shaky ud til tider og det har ikke været mod spillere, som har samme niveau, som den lange polak. Hurkacz har også haft et lille overtag i deres fem tidligere opgør. Han fører deres indbyrdes H2H med 3-2.

Flere spilforslag

10. nov.

Tid

Tip

Ekspert

Odds

sport-icon
20:30
Burgos CF vs Castellon LaLiga2
10. nov.

Tid

Tip

Ekspert

Odds

sport-icon
21:00
Cheltenham vs Notts Co. League Two
13. nov.

Tid

Tip

Ekspert

Odds

sport-icon
18:00
Norge vs Estland VM-kvalifikation UEFA grp. I
15. nov.

Tid

Tip

Ekspert

Odds

sport-icon
20:45
Grækenland vs Skotland VM-kvalifikation UEFA grp. C
29. nov.

Tid

Tip

Ekspert

Odds

sport-icon
22:00
Palmeiras vs Flamengo Copa Libertadores slutspil

Skriv første kommentar

Skriv et svar