Always Ready
Lanus
Tip-boosters:
- Always Ready nyder godt af højderne i El Alto. Hele 4150m over havets overflade. De har blot tabt én hjemmekamp siden starten af 2025.
- Lanus har været ringe offensivt på det seneste. Kun to mål scoret på seks kampe i April. Begge på hjemmebane.
- Always Ready tillader generelt få mål imod sig. Kun fire mål lukket ind på seks kampe.
Analyse: Always Ready – Lanus
Cirka spilbar ned til 2.15
Bemærk at begge spiller en Copa Libertadores kamp før denne.
Always Ready har tabt begge sine to første kampe i Copa Libertadores. Begge med 1-0. I det omvendte opgør mod Lanus, mens Quito (højde vant) slog dem i El Alto. Det går bedre i den hjemlige liga, hvor de har lagt sig i front efter fire kampe. Fællesnævneren har været en stærk defensiv. Kun fire mål lukket ind og stærke Quito fra Ecuador, er det eneste hold som har scoret imod dem på udebane. Højderne i El Alto spiller en rolle og er en medvirkende årsag til at de kun har tabt én kamp siden starten af 2025.
Læs resten af analysen herunder.
Lanus er videre i Apertura i Argentina, men det er ikke just grundet det offensive spil. Blot 18 mål scoret på 15 kampe, men de blev scoret tidligere på sæsonen, da de kun er kommet på tavlen i to af de sidste seks kampe og kun én gang i Copa Libertadores. Lanus er vant til at spille international fodbold, men aldrig så højt oppe som tilfældet bliver her. Det er en hård udekamp og det kan blive en medvirkende årsag til at man prioriterer defensiven og forsøger at begrænse de fysiske strabadser.
Always Ready skal ud og have point og helst tre af slagsen. Gode chancer for at de tager initiativet mod Lanus, som bare skal slippe ned fra bjerget med det point de starter kampen med.


Forventede startopstillinger Always Ready – Lanus




| 4Nicolás Villarroel |
| 12Santiago Paz |
| 14Damian Medina |
| 16Felipe Pasadore |
| 17Fernando Nava |
| 23Juan Godoy |
| 26Máximo Mamani |
| 99Enzo Rodriguez |
| 6Rai Lima |
| 5Marcelo Suárez |
| 27Yhorman Hurtado |
| 1Franco Petroli |
| 3Nicolas Morgantini |
| 4Gonzalo Pérez |
| 8Franco Watson |
| 9Walter Bou |
| 17Agustin Medina |
| 19Yoshan Valois |
| 20Bruno Cabrera |
| 25Dylan Aquino |
| 27Facundo Sanchez |
| 35Ronaldo DeJesus |
| 77Lucas Besozzi |

Der er ingen oplyste skader eller karantæner. |

Raul Loaiza muscle-injury About 1-2 weeks |


Flere spilforslag
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds
Tid
Tip
Ekspert
Odds











