18+ | Spil ansvarligt | Regler og vilkår gælder | StopSpillet -  70 22 28 25 | Udeluk dig via ROFUS | Alle links, med symbolet *, er reklamelinks, der kan bidrage til sidens indtjening

Benjamin Leander: Masser af pokalfiduser til midtugen!

Midtugen byder på cup-bold fra et væld af europæiske lande. Benjamin Leander deler sine bedste fiduser til tirsdags- og onsdagsprogrammet.


Foto: Independent Photo Agency / Alamy Live News

Leanders Lette – tirsdag d. 3. februar kl. 17:00

Ludogorets – Levski Sofia: Ludogorets +0,5 (AH) til odds 1,43 ved Jackpotbet*
Bulgarien, Super Cup

Super Cup-finale i Bulgarien, hvor Ludogorets har den klare fordel af at have spillet to europæiske kampe og den seneste af slagsen endda med succes, sådan så bulgarerne sikrede sig videre adgang til Europa Leagues knockout-kampe.

Derfor bør man også være større favoritter end oddsene antyder mod Levski, for hovedstadsklubben kommer til opgøret uden en gældende kamp siden 11. december og mangler derfor gældende kamptræning.

De tre seneste opgør mellem de to hold er alle endt uafgjort i ligaregi, og at Ludogorets ikke taber i ordinær tid her med friske ben og tro på tingene, virker som et ganske oplagt tirsdags-udfald.

Spil Leanders Lette til odds 1,43* (spilbar til 1,37)

VIP tips fra Benjamin Leander
Leanders Lukrative - VIP tips

Leanders Listige – onsdag d. 4. februar kl. 21:00

Valencia – Athletic Club: Under 0,5 mål i 1. halvleg til odds 2,40 ved Jackpotbet*
Spanien, Copa del Rey

Semi-skuffende sæson for både Athletic Club og Valencia, som er tættere på nedrykning end på europæisk fodbold denne sæson.

Derfor bør man også forvente en noget afventende affære på Mestalla i denne vigtige Copa del Rey-kvartfinale i en turnering, hvor store navne som Real Madrid, Villarreal er færdige i turneringen og hvor holdene altså har pæn mulighed for en attraktiv pokalsemifinale, som kan redde lidt af den slunkne sæson.

Tre af de sidste fire indbyrdes opgør holdene i mellem har stået 0-0 efter de første 45 minutter, bla. det seneste møde mellem holdene i september, og til prisen er det værd at gå efter målløse første 45 minutter.

Spil Leanders Listige til odds 2,40* (spilbar til 2,25)

betinia
betinia

Leanders Langskud – onsdag d. 4. februar kl. 17:30

Celje – Radomlje: Celje vinder og begge hold scorer til odds 2,54 ved Jackpotbet*
Slovenien, Prva Liga

Celje spiller voldsomt underholdende til under spanske Albert Riera som manager, og det medfører både ekstremt mange mål, men også store huller i defensiven.

I årspremieren i weekenden blev det 3-3 mod Maribor i en hæsblæsende affære, hvor man endnu en gang var uden anfører Zan Karnicnik i midterforsvaret, ligesom højre backen Juanjo Neto fik sæsonens ottende og karantænegivende advarsel.

Det åbner for en målrig affære mod Radomlje fra midten af rækken – man har tabt alle fire indbyrdes opgør i 2025 med 0-3, 0-2, 1-3 og 1-9 (!) til Celje, men med hjemmeholdets mange afbud i defensiven skal man være i stand til at udfordre dem her.

Gå efter Celje-sejr og begge hold på tavlen.

Spil Leanders Langskud til odds 2,54* (spilbar til 2,40)

Odds ved udgivelsestidspunktet. Odds kan ændre sig.

Du kan se regnskabet for Leanders Luringer HER. Se regnskabet for Leanders Lukrative HER.

SpilXperten og Viborg FF: Disclaimer

Artiklen er leveret i samarbejde med Jackpotbet.

nyhedsbrev

Få de seneste nyheder fra os i din indbakke to gange om ugen!

Skriv første kommentar

Skriv et svar