Søg på SpilXperten
Tidligere blev spilforslagene postet på denne side, men fremover kan du finde statistikken og tidligere spil her: SpilXpressen i ekspertpanelet
Hvis du kunne tænke dig at modtage vores nyhedsbrev, kan du tilmelde dig gratis på to minutter via denne guide.
2. Vælg brugernavn og password og gå videre til næste trin.
3. Udfyld felterne og gå videre til sidste trin. OBS! Telefonnummer, land, by, Skype og Messenger er ikke påkrævet.
4. Under ”Gratis spil-services” sætter du flueben ved SpilXpressen, accepterer vilkår og betingelser og trykker opret profil.
5. Du modtager nu nyhedsbrevet fra SpilXpressen, næste gang vi udsender det.
Har du allerede en brugerprofil på SpilXperten?I så fald skal du bare logge ind i højre hjørne og vælge ”Rediger profil” samme sted. Herefter kan du scrolle ned ad siden og under dine profiloplysninger tilmelde dig ved at sætte flueben og trykke ”Gem profil”.
Fodbold, Tip: 2-tal til odds 1,7 ved Expekt
Brøndby havde ingen problemer med Vaduz i den seneste kval-runde i Europa League. Denne gang er modstanderen ikke meget bedre, idet Buducnost fra Montenegro bestemt ikke indeholder meget kvalitet.
Faktisk burde Bucucnost slet ikke være Brøndbys modstander, for de tabte begge kampe til upåagtede Baku fra Azerbajdsjan i sidste runde. En ulovlig spiller på modstanderholdet sendte dog sidste sæsons toer i Montenegro videre i turneringen.
At mestrene fra Montenegro netop har tabt samlet 0-5 til et bulgarsk hold i kvalifikationen til Champions League siger lidt om niveauet i den lille nation. Den hjemlige liga er endnu heller begyndt i Montenegro, så udover en massiv kvalitetsforskel, så har Brøndby også et forspring hvad formen angår.
Brøndby har spillet frisk til i de første par Superliga-kampe, og de har scoret fire mål i to svære udekampe mod Randers og AaB. Defensiven så også fin ud i den seneste kamp, og holdes niveauet, så bør der ikke være tvivl om sejren mod Buducnost.
Odds 1,70 står næppe til kampstart.
Spilxperten er med, når sæsonens største fodboldbegivenhed afvikles lørdag aften kl. 20.45 på Wembley.…
Superligaen står foran en allersidste spændende runde, og den tidligere landsholdsspiller og fast Superliga-ekspert her på siden, Per Pedersen, er klar med sine seks tips.…