Søg på SpilXperten
Tidligere blev spilforslagene postet på denne side, men fremover kan du finde statistikken og tidligere spil her: SpilXpressen i ekspertpanelet
Hvis du kunne tænke dig at modtage vores nyhedsbrev, kan du tilmelde dig gratis på to minutter via denne guide.
2. Vælg brugernavn og password og gå videre til næste trin.
3. Udfyld felterne og gå videre til sidste trin. OBS! Telefonnummer, land, by, Skype og Messenger er ikke påkrævet.
4. Under ”Gratis spil-services” sætter du flueben ved SpilXpressen, accepterer vilkår og betingelser og trykker opret profil.
5. Du modtager nu nyhedsbrevet fra SpilXpressen, næste gang vi udsender det.
Har du allerede en brugerprofil på SpilXperten?I så fald skal du bare logge ind i højre hjørne og vælge ”Rediger profil” samme sted. Herefter kan du scrolle ned ad siden og under dine profiloplysninger tilmelde dig ved at sætte flueben og trykke ”Gem profil”.
Boksning, Tip: Over 11,5 omgange til odds 1,89 ved Pinnacle Sports
Der er lagt op til et drama af de helt store sent lørdag aften i Herning, når Mikkel Kessler og Carl Froch skal bokse deres anden kamp ved den store Super Six-turnering. Ingen af de to boksere vil give sig i dette opgør, og taberen skal formentlig næsten bæres fra ringen. Derfor ligner det også en kamp, der går tiden ud.
Mikkel Kessler fik sig en grim overraskelse, da han tabte sin første kamp ved Super Six-turneringen til Andre Ward. Den danske viking kom ellers glimrende fra start i kampen, men den svære udebane i Oakland og Wards angreb mod Kessler tog hårdt på danskeren. Kampen blev tabt på ’technical decision’, da kamplederen stoppede opgøret i 11. omgang pga. en blødende Kessler, som var bagud på point.
Dette var på alle måder et ’wake up call’ for Kessler, der i følge egne udtalelser tidligere var sprunget over hvor gærdet var lavest i forberedelserne. Dette har danskeren dog fået lavet om på op til dette opgør, hvorfor han bør være langt mere modstandsdygtig og rolig, hvis ikke plan A virker.
Carl Froch er en klassisk britisk bokser, som er utrolig udholdende. Han har et kraftfuld slag, men ellers er overraskelserne få hos Froch, der fik en væsentlig bedre start på Super Six. Han slog nemlig Dirrell på point i en kamp, som han var foran i stort set hele opgøret.
Ingen af de to er blevet knockoutet i deres karriere, så selvom de hver især står overfor en klassemodstander, så taler det også for væddemålet, at de ikke tidligere har været i brædderne og tabt. Derfor synes et spil på over 11,5 omgange også som et rigtigt godt spil til odds 1,89 hos Pinnacle Sports.
Spilxperten er med, når sæsonens største fodboldbegivenhed afvikles lørdag aften kl. 20.45 på Wembley.…
Superligaen står foran en allersidste spændende runde, og den tidligere landsholdsspiller og fast Superliga-ekspert her på siden, Per Pedersen, er klar med sine seks tips.…